NA STARTU MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA CELKEM 34 ATLETŮ KRAJE

   Sedmnáct chlapců a sedmnáct dívek bude reprezentovat krajskou atletiku na mistrovství ČR žactva v Jablonci nad Nisou. Početná sestava nabízí několik adeptů na medaili. Jaroslav Smělý (ASK Lovosice) vede české tabulky ve vrhu koulí i hodu diskem. Musí se ovšem vyvarovat selhání z olympiády mládeže ČR. Tereza Kothánková (TJ Klášterec) je první v tabulkách v hodu diskem a druhá ve vrhu koulí. Dan Kačur (ASK Lovosice) je hlavním želízkem lovosických běžců, na startu jich bude hned sedm. Klára Bittnerová (VTŽ Chomutov) obhajuje loňské stříbro na patnáctistovce. O medaili bude usilovat také Denis Cipriján (AK Bílina) ve sprintech. Těsně před šampionátem se výrazně zlepšil ve skoku dalekém Matěj Nos (AK Duchcov).

Také další atleti jsou vysoko v českých tabulkách a mohou na severu Čech překvapit. Na loňském šampionátu v Mladé Boleslavi získali atleti kraje šest medailí, po osmi letech ale zůstali bez mistrovského titulu. Již letošní halový šampionát ovšem naznačil, že tentokrát by tomu mělo být jinak. V hale atleti kraje získali čtyři zlaté medaile. Přímý přenos můžete sledovat celý víkend na facebooku JSEM ATLET v sobotu od 11:30 hodin a v neděli od 9:30 hodin.

REPORTÁŽ MČR DRÁHA 2021REPORTÁŽ MČR HALA 2022

POČET ATLETŮ PODLE KLUBŮ

ASK Lovosice 8 TJ Klášterec 5 AK Duchcov 4 USK Ústí 4 AC Ústí 3 VTŽ Chomutov 3 AK Bílina 2 AK Most 2 Elna Počerady 1 AK Louny 1 ASK Děčín 1