MČR ŽACTVA: DVA TITULY, OSM MEDAILÍ Z DEŠTIVÉHO JABLONCE

Dvě zlaté a celkem osm medailí získali atletika kraje na mistrovství ČR žactva v Jablonci nad Nisou. Celý šampionát provázelo chladné a deštivé počasí. Atleti Ústeckého kraje ale ukázali, že jsou na složité podmínky zvyklí a sbírali úspěch za úspěchem. Jaroslav Smělý (ASK Lovosice) vyhrál napínavý závod koulařů v osobním rekordu 16,50 metru. V hodu diskem se trochu trápil, přesto vybojoval stříbro. Tereza Kothánková (TJ Klášterec) kralovala soutěži diskařek od prvního pokusu. Zlatým hodem 39,87 metru vylepšila krajský rekord, ve vrhu koulí pak přidala bronz.

Vrhačkám se opravdu dařilo. Překvapivý bronz přidala diskařka Martina Šidáková (USK Ústí), koulařky byly hned čtyři v nejlepší osmičce. Stříbrné medaile získali běžci Dan Kačur (ASK Lovosice) na trojce a Klára Bittnerová (VTŽ Chomutov) na patnáctistovce. Denis Cipriján (AK Bílina) si ve finále šedesátky doběhl pro stříbro a osobní rekord 7,28 vteřiny. Blízko medaile byl také Matěj Nos (AK Duchcov), když mu chybělo pět centimetrů. Michaela Káňová (VTŽ Chomutov) předvedla ve skoku vysokém stejný výkon jako stříbrná závodnice, horším zápisem ale skončila šestá. Celkem startovalo na šampionátu 34 atletů, což je jistě příslib pro budoucnost dorostenecké a juniorské kategorie.