SKVĚLE! ČTYŘI ZLATÉ MEDAILE Z MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA V PRAZE

Mistrovství České republiky žactva v Praze ve Stromovce vyšlo atletům kraje náramně. Ziskem čtyř zlatých medailí se stali třetí nejúspěšnější výpravou za Moravskoslezským krajem a Prahou. Atleti ASK Lovosice získali dva tituly, což je řadí na dělené třetí až čtvrté místo mezi oddíly. Jaroslav Smělý (Lovosice) vyhrál vrh koulí v novém osobním rekordu 15,41 metru. Dan Kačur (Lovosice) vylepšil na trojce o šest desetin vteřiny krajský rekord Jakuba Živce z roku 2005 a radoval se z titulu. Klára Bittnerová (VTŽ Chomutov) potvrdila na patnáctistovce roli favoritky a doběhla si pro zlato. Tereza Kothánková (TJ Klášterec) zaostala pouze jeden centimetr za svým krajským rekordem a druhou Kubajurovou z Frýdku porazila o čtyřicet centimetrů.

Na trojce startovali tři žáci a jedna žákyně Lovosic a všichni doběhli v první desítce. Za vítězným Kačurem si doběhl pro pěkné páté místo Petr Gala. Sprinter Denis Cipriján (AK Bílina) doběhl ve finále šedesátky na šestém místě. Celkem startovalo na šampionátu 19 atletů kraje, což je o pět více než na posledním halovém mistrovství v roce 2020.