DEVĚT ATLETŮ ÚSTECKÉHO KRAJE NA MISTROVSTVÍ ČR V OSTRAVĚ

   Devět krajských atletů splnilo nominační kritéria na mistrovství České republiky mužů a žen v Ostravě. To je o dva méně než na loňském halovém šampionátu. Sedmička závodníků si zajistila účast výkony v letošní sezóně, oba koulaři Bejček a Pap doplnili startovní listinu na základě loňských tabulek. Letošní krajská sestava je velmi mladá. Nejstarší je koulař Vratislav Bejček (AC Ústí 26 let), druhou nejmladší atletkou celého mistrovství je Veronika Brabcová (AC Ústí 15 let).

Podaří se atletům prodloužit medailovou sérii? V posledních třech letech získali atleti kraje pokaždé medailový úspěch. V roce 2018 byla bronzová na 60 m př. Markéta Štolová (Chomutov), o rok později vyhrál Daniel Vejražka (Klášterec) dvoustovku a Matěj Ščerba (AC Ústí) byl stříbrný ve skoku o tyči. Ústecký tyčkař zopakoval stříbrný úspěch i v loňském roce. Podaří se mu letos dokončit medailový hattrick? Výbornou formu má letos Nikola Bisová (USK Ústí), když překonala krajské rekordy na 200 a 400 metrů. Jak se jí bude dařit v konkurenci reprezentačních sprinterek v čele s Ladou Vondrovou?

Trojskokan Martin Veselý (USK Ústí) překvapil před rokem pátým místem. Podaří se mu úspěch zopakovat nebo dokonce vylepšit? Projde sprinter Daniel Vejražka do finále dvoustovky? V konkurenci českých sprinterských es Masláka, Jirky a Poláka to bude mít velmi těžké. Na všechny otázky odpoví následující víkend. Šampionát můžete sledovat v přímém přenosu na streamu facebooku ČESKÉ ATLETIKY.

KRAJSKÁ SESTAVA MČR 2019 MČR 2020

MEDAILE HALOVÉ MČR KLUBY ÚSTECKÉHO KRAJE

Most 2-6-5 Litvínov 2-3-2 Moldava 2-0-0 Bílina 1-4-12 Ústí 1-5-1 (Spartak 0-2-1 USK 1-1-0 AC 0-2-0) Děčín 1-0-1 Klášterec 1-0-0 Lovosice 0-4-2 Chomutov 0-1-4 Kadaň 0-1-0