JARNÍ PŘESTUPY: MELICH POMŮŽE ÚSTÍ, BÍLINA NA LOVU V MOSTĚ

   Jarní přestupní období proběhlo ve stínu probíhající pandemie, přesto byli aktivní především ligové kluby z Ústí a Bíliny. Athletic club získal pro první ligu dva zkušené vrhače z Dukly Praha. Senzační posilou je především bronzový medailista z mistrovství světa 2013 Lukáš Melich. Kladivář z osobním rekordem 80,28 metru ukončil před dvěma lety kariéru, Pokud letos odstartují ligové soutěže, mohl by za ústecké šelmy nastoupit. V lize by se mohl představit také oštěpař Petr Bělunek. Odchovanec litvínovské atletiky umí i ve čtyřiceti letech za šedesát metrů.

Do Ústí přichází z Mostu také sprinter Martin Lecjaks, který se náramně předvedl v halové sezóně osobním rekordem na šedesát metrů časem 6,96 vteřiny. Poslední ústeckou posilou je krajská halová jednička na patnáct set metrů Šimon Koblížek, který vyměnil USK Provod za AC Ústí. Dva přestupy hlásí také AK Bílina. Na Kyselku hlásí příchod dva vytrvalci z AK Most Aleš Filingr a Daniel Hýna.

Jediným výrazným odchodem mimo kraj je přestup Elen Pémové do Kladna. Dorostenka ASK Lovosice se vylepšila v hale na trati 400 metrů časem 60,46 vteřiny a na krajském přeboru žen brala bronzovou medaili. Studuje na kladenském sportovním gymnáziu, a tak její odchod není velkým překvapením.

Autor úvodní fotografie Martin Kábrt

Aleš Filingr
Martin Lecjaks