ŠČERBA MĚNÍ TRENÉRA. POMŮŽE LUBENSKÝ NA OLYMPIÁDU?

Tyčkař Matěj Ščerba (Athletic club Ústí nad Labem) se rozhodl pro změnu trenéra. Po sedmi letech ukončil spolupráci s Pavlem Beranem a nově trénuje pod vedením Zdeňka Lubenského. Ústecký atlet nasbíral za sedm let řadu úspěchů, když se třikrát radoval z titulu mistra ČR v mládežnických kategoriích, k tomu přidal čtyři medaile z šampionátů dospělých. Vrcholem pak byl loňský osobní rekord 5,55 metru a postup na halové mistrovství Evropy v Glasgow, kde obsadil pěkné třinácté místo. Zúčastnil se také mistrovství světa i Evropy juniorů, naposledy prošel do finále na evropském šampionátů atletů do 22 let.

Zdeněk Lubenský je bývalý elitní tyčkař s osobním rekordem 5,73 metru. Třikrát startoval na mistrovství světa, dvakrát obsadil šesté místo na halovém mistrovství Evropy, k tomu má deset titulů mistra republiky. V roce 1988 startoval na olympijských hrách v Soulu, kde obsadil jedenácté místo. Olympijský sen má také Matěj Ščerba. Pomůže nový trenér třeba již na OH do Tokia?