NA STŘEDNÍCH TRATÍCH ZÁŘILI SALEH A PORUBČANOVÁ

   Na středních tratích zářil Hakim Saleh (AK Bílina). Atlet s arabskými kořeny opustil na podzim skupinu Mairichovců a vydal se do Prahy. V halové sezóně vymazal ve Vídni letitý krajský rekord na osm set metrů a zároveň pokořil hranici 1:50. Na mistrovství ČR pak odjížděl s medailovými ambicemi, ale v rozběhu si takticky nepočínal nejlépe a byl vyřazen již v rozběhu. Celkově obsadil deváté místo.

Na ženské patnáctistovce se prosadily mostecké běžkyně. Lucie Svobodová doběhla na mistrovství ČR desátá, Gabriela Kůrková o dvě příčky za ní. Nejrychlejší byla v sezóně Petra Helebrantová (ZŠ P. Holého Louny), když na krajském přeboru obě zkušenější závodnice porazila. Příslibem do budoucnosti je Veronika Vávrová (ZŠ P. Holého Louny), která se prosadila šestým místem na MČR žákyň.

Na osmistovce dominovala Zuzana Porubčanová (ELNA Počerady). Na MČR dorostu neměla vážnější soupeřku a suverénně zvítězila způsobem start cíl. V soutěži dorostenců prošel do finále Michal Martinák a vybojoval šesté místo. Na mistrovství žákyň překvapila osmým místem Linh Dang (AK Bílina). Po zranění se vrátila na ovály talentovaná Adéla Civínová (AK Bílina) a nevedla si vůbec špatně.

Start závodu na 1500 metrů při KP mužů a žen na Strahově
Tři nejlepší půlkařky KP zleva Zahrádková, Porubčanová a Civínová
800 metrů ŽENY 2019
1500 metrů MUŽI 2019
Hakim Saleh AK Bílina
Michal Martinák Atletika Litvínov
Zuzana Porbčanová ASK ELNA Počerady
800 metrů MUŽI 2019
1500 metrů MUŽI 2019