PRVNÍ KOLO PŘEBORU DRUŽSTEV JUNIORŮ A DOROSTU V BÍLINĚ

Krajský přebor družstev juniorů a dorostu zahájil prvním kolem v Bílině. Domácí atleti vyhráli soutěž juniorů i dorostenců. V soutěži dorostenek předčila děvčata Mostu o devět bodů Chomutov. Jaroslav Smělý (ASK Lovosice) vyhrál všechny tři vrhačské disciplíny kvalitními výkony (koule 15,01 disk 49,22 kladivo 48,89). Natálie Fišerová (AC Ústí) vylepšila krajský rekord v hodu diskem výkonem 44,84 metru. Jana Johanová (AK Most) zvládla těžkou kombinaci 800 a 400 metrů v časech 2:15,38 a 60,55. V souboji dorostenců na osm set metrů porazil ve finiši Charles Linhart (AK Bílina) Lukáše Bennoura (AK Bílina). Oba dosáhli výkonu pod 2:04 minuty. Lucie Vykouková atakovala v hodu oštěpem dorostenek čtyřicet metrů, nakonec jí rozhodčí naměřili 39,07 metru. Ester Parohová (USK Ústí) zvládla stovku za 12,29 vteřiny, Josef Simmer (AK Bílina) běžel 11,28 vteřiny. O víkendu prověří atlety první kolo ligových soutěží.