KRAJSKÉ REKORDY SPRINTERŮ A ÚSPĚCHY V NĚMECKÉM FREITALU

Sprinteři startovali v Praze na veřejných závodech na netradičních tratích. Armin Ntemo (USK Ústí) dokázal vyhrát sto padesát metrů v novém krajském rekordu 16,15 vteřiny. Patrik Ďurčo (AK Most) doběhl třetí na pětistovce ve čtvrtém čase krajské historie. Jeho čas 1:04,22 je ovšem krajským rekordem juniorů. Zuzana Holá (AK Most) byla celkově čtvrtá na sto padesátce, když zaostala jen šest setin za krajským rekordem Marie Novákové. Spokojit se tak musela zatím jen s rekordem juniorek. Petra Helebrantová (Elna Počerady) doběhla třetí na tisíc metrů, když zaostala jen vteřinu za letošním krajským maximem Jany Johannové.

Další skupina atletů startovala v sobotu na Májovém mítinku v německém Freitalu. Ester Parohová (USK Ústí) vyhrála stovku za 12,37 vteřiny. Natálie Fišerová (AC Ústí) vstoupila do sezóny výhrami v hodu diskem a vrhu koulí výkony 40,77 metru a 11,96 metru. ve vrhu koulí jí chybělo patnáct centimetrů k rekordu stadionu, který zde hodila jako začínající atletka budoucí mistryně světa Christina Schwanitzová. Simoně Plosové (AC Ústí) chybělo ve skoku dalekém k rekordu stadionu osm centimetrů.

VÝSLEDKY ATLETŮ KRAJE

Veřejné závody Praha150 m Ntemo USK Ústí 16,15 Holá AK Most 18,70 Davídková AK Most 19,56 300 m Mikulková AK Most 41,36 500 m Ďurčo 1:04,22 Synáček USK Ústí 1:06,36 Kokšalová USK Ústí 1:18,96 Babjáková AK Most 1:20,13 1000 m Helebrantová Počerady 2:54,73

Přebor Středočeského kraje Kladno200 m Orságová AC Ústí 26,62 400 m Morvay AC Ústí 51,41 Ebert AC Ústí 53,76 3000 m Suchá AK Louny 11:10,47

Májové závody Freital Německo dálka Plosová AC Ústí 5,31 koule Bejček AC Ústí 15,14 Fišerová AC Ústí 11,96 Vrabcová AC Ústí 11,70 disk Fišerová AC Ústí 40,77 Vrabcová 36,50 100 m Parohová USK Ústí 12,37 Běloubková AC Ústí 12,93