DVA TITULY A SENZAČNÍ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ ČR ŽACTVA

Na mistrovství ČR žactva v Ostravě získali atleti kraje tři medaile. O všechny se zasloužili koulaři. Jaroslav Smělý (ASK Lovosice) obhájil loňské zlato výkonem 16,86 metru. Loňské zlato obhájila také Tereza Kothánková (TJ Klášterec) v novém krajském rekordu 13,23 metru. Senzační stříbro získala Anna Málková (ASK Děčín), když se v posledním pokusu zlepšila o více než metr a po 27 letech získala republikovou medaili pro děčínskou atletiku.

Ke třem medailovým úspěchům přidali atleti ještě pět finálových umístění do osmého místa. Petr Gala (ASK Lovosice) byl blízko medaile na patnáctistovce, o bronz přišel až v posledních metrech. Šárka Suchá (AK Louny) si vylepšila na trojce osobní rekord o více než dvacet vteřin a doběhla s odstupem na nejlepší trojku čtvrtá. Lucie Opatová (TJ Klášterec) brala šesté místo v soutěži tyčkařek. Stejné umístění si vyskákal výškař David Ondřej (USK Ústí) za osobák 1,70 metru. Jan Vaněk (AC Ústí) skočil třikrát za sebou 5,85 metru do dálky a skončil sedmý. Většina atletů kraje si na šampionátu vylepšila osobní rekordy, což je příslibem do letní sezóny.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

VÝSLEDKY ATLETŮ ÚSTECKÉHO KRAJE ŽÁKYNĚ

4 x 200 m 20. místo AK Most Gýnová A., Thiebaut E., Zelníková B., Břečková N. 1:49,48