PĚT MEDAILÍ Z GIGANTU. BITTNEROVÁ A ČERNÝ MISTRY REPUBLIKY

Pět medailí získali atleti kraje na mistrovství ČR juniorů a dorostu v Ostravě. Klára Bittnerová (VTŽ Chomutov) si vylepšila na trojce osobní rekord o dvacet vteřin a s velkým náskokem zvítězila. Navíc časem 10:12,41 o devět vteřin vylepšila krajský rekord dorostenek. Pouze pět běžkyň kraje dokázalo v historii běžet v hale rychleji. Matouš Černý (USK Ústí) vyhrál závod dorostenců v trojskoku v novém osobním rekordu 13,92 metru. Soutěži kraloval od prvního pokusu a získal první medaili z republikového šampionátu. Ester Parohová (USK Ústí) doběhla ve finále šedesátky druhá, když vyrovnala vlastní krajský rekord časem 7,56 vteřiny. Nestačila pouze na Terezii Táborskou, která vyhrála v Ostravě oba sprinty. Na dvoustovce dokonce vylepšila národní rekord.

David Pavlas (USK Ústí) udával ve finále osmistovky dorostenců od začátku ostré tempo, po celou dobu si vezl za zády hlavního soupeře Richarda Hubnera. Na cílové pasce pak rozhodly dvě setiny ve prospěch jabloneckého závodníka. Pavlas se tak po dvou čtvrtých místech dočkal první republikové medaile. Natálie Fišerová (AC Ústí) letos potřetí překonala ve vrhu koulí hranici čtrnácti metrů a v soutěži dorostenek získala bronzovou medaili. Potvrdila tak všestranné schopnosti, když ke zlatu v disku, bronzu v kladivu a bronzu ze štafety přidala medaili již ze čtvrté disciplíny. Mezi favority patřil také junior Patrik Ďurčo (AK Most) na trati čtyři sta metrů. V soutěži plné osobních rekordu doběhl ve finále čtvrtý v čase 49,19 vteřiny, na medaili mu scházely čtyři setiny. Vydařenou halovou sezónu uzavřela Zuzana Holá (AK Most) pátým místem ve finále šedesátky juniorek, když se jí podařilo vyrovnat krajský rekord juniorek časem 7,78 vteřiny.