ŠIMON KOBLÍŽEK BĚŽEL DESÍTKU V BERLÍNĚ, POTÉ VYHRÁL V ÚSTÍ

Šimon Koblížek (AC Ústí) startoval na kvalitně obsazeném silničním běhu v Berlíně. Na trati deseti kilometrů doběhl za trojicí Keňanů a německou špičkou na 25. místě v čase 31:45. Následně se zúčastnil otevřeného Přeboru ústecké univerzity UJEP, kde jasně ovládl členitou trať o délce čtyři kilometry. Druhý byl trochu překvapivě orientační běžec Matěj Hnízdil z Kamenického Šenova, třetí doběhl zkušený Jiří Vlček (ASK Děčín). Až za ním proběhl cílem Sergiu Matico (ASK Děčín) Na startu byli i další osobnosti krajské atletiky. Kateřina Šmilauerová (AC Ústí) doběhla druhá na trojce za Zuzanou Kotěšovcovou (AC Rumburk). Na start se postavil i nejrychlejší sprinter kraje Armin Ntemo (USK Ústí). Závod se poprvé uskutečnil v prostředí univerzitního kampusu. Ceny předával rektor Martin Balej.