MČR 22 BRNO: OŠTĚPAŘI KAPLAN A FIEDLER NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

Dvě medaile a dvě čtvrtá místa získali atleti kraje na mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let v Brně. Podobně jako na ME v Mnichově zachránili medailovou bilanci výpravy oštěpaři. Filip Kaplan (USK Ústí) si posledním šestým pokusem vylepšil osobní rekord na 68,08 metru a poskočil ze čtvrtého místa na stříbrnou pozici. Třetí skončil jeho věčný rival Jonáš Fiedler (Atletika Litvínov) výkonem 67,11 metru. Tři centimetry dělily Samuela Camaru (AC Ústí) od zisku bronzové medaile v hodu kladivem. Ústecký vrhač tak skončil bramborový stejně jako na šampionátu dospělé kategorie. Kateřina Šmilauerová (AC Ústí) bojovala o medaili ve finále osmistovky. Cílem proběhla nakonec čtvrtá v novém krajském rekordu 2:07,94 a překonala tak po 62 letech legendární rekord olympioničky Bedřišky Kulhavé (2:08,0).

Lounský silák Josef Pap (Elna Počerady) byl šestý ve vrhu koulí, za svým letošním maximem ale hodně zaostal. Sedmá místa přidali Zuzana Porubčanová (Elna Počerady) v novém osobním rekordu na patnáctistovce, Tomáš Majer (USK Ústí) v letošním maximu na 400 metrů a Armin Ntemo (USK Ústí) na stovce, když dobíhal finále s poraněným stehenním svalem. Atleti kraje zopakovali dva medailové úspěchy z roku 2021. V příštím roce se šampionát uskuteční netradičně již na začátku července.