EXTRALIGA V PLZNI S KRAJSKÝMI ATLETY. ŠČERBA SKOČIL REKORD

Šest atletů kraje zasáhlo do druhého kola extraligy v Plzni. Matěj Ščerba (AC Ústí – hostuje za Univerzitu Brno) potvrdil stoupající formu, když vylepšil o jeden centimetr krajský rekord ve skoku o tyči výkonem 5,52 metru. Stejně jako v prvním kole skončil druhý, když prohrál na pokusy s Danem Bártou. Devíti body tak přispěl Univerzitě Brno k celkovému vítězství. Jonáš Fiedler (Atletika Litvínov – Dukla Praha) byl druhý v hodu oštěpem výkonem 68,70 metru a znovu atakoval hranici sedmdesáti metrů. Tomáš Majer (USK Ústí – TEPO Kladno) vylepšil nejlepší krajský výkon roku na 400 metrů časem 49,26 vteřiny a celkově skončil šestý. Martin Veselý (USK Ústí – TEPO Kladno) byl šestý v trojskoku výkonem 14,27 metru. O dva centimetry si polepšil letošní maximum.

David Křivan (TJ Klášterec – Škoda Plzeň) bral dva body za deváté místo ve sprintu na sto metrů v novém krajském rekordu dorostu 10,87 vteřiny. Z historických tabulek vymazal rekord Petra Pavlíčka z roku 1990. Po Ntemovi a Spišjakovi je letos třetím mužem kraje, který zaběhl stovku pod jedenáct vteřin. Ve skoku dalekém se mu již tolik nedařilo, když skončil třináctý výkonem 6,70 metru. Nenavázal tak na týden starý výkon z německého Ohrdrufu 7,27 metru, kterým vylepšil krajský rekord dorostu a zaostal tři centimetry za limitem pro mistrovství Evropy kategorie do osmnácti let. Kateřina Šmilauerová (AC Ústí – Olymp Praha) startovala tentokrát ve sprintech na 100 metrů v čase 12,43 vteřiny a na dvě stě metrů za 25,13 vteřiny bez bodového úspěchu, k bodům pomohla Olympu Praha ve dvou štafetách.