NABITÝ DUBNOVÝ VÍKEND V BÍLINĚ, KLADNĚ A OTROKOVICÍCH

Klára Mirvaldová (VTŽ Chomutov) doběhla dvanáctá na společném mistrovství Česka a Slovenska v běhu na 10 000 metrů na dráze v Otrokovicích. V redukovaném pořadí českých běžkyň jí patří deváté místo v čase 38:08,46. Byla to její první desítka na dráze. Loňské páté místo obhajovala mostecká Hana Pavelková. Letos doběhla šestá již v barvách Olympu Brno v čase 36:03,94.

VRHAČSKÝ MÍTINK KLADNO

Na  vrhačském mítinku v Kladně se dařilo oštěpařům. Jonáš Fiedler (Atletika Litvínov)  byl druhý v kategorii do 22 let výkonem 65,35 metru a naznačil, že by letos mohl znovu atakovat hranici sedmdesáti metrů. Třetí byl Filip Kaplan (USK Ústí) v novém osobním rekordu 65,00 metru. Samuel Camara (AC Ústí) bral druhé místo v hodu kladivem výkonem 57,10 metru. Dominik Hanko (ASK Lovosice) překonal v dorostenecké kategorii padesát metrů oštěpem a výkonem 50,69 byl čtvrtý. Tomáš Fuchsig (USK Ústí) byl o příčku za ním výkonem 47,29 metru.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

ZAHAJOVAČKY BÍLINA

Na zahajovacích závodech v Bílině se v běžeckých disciplína soutěžilo na nemistrovských tratích. Tří sta metrů vyhrál Jakub Spišjak (VTŽ Chomutov) za 35,27 vteřiny. Výrazným zlepšením zaujal dorostenec Patrik Ďurčo (AK Most) v čase 35,59 vteřiny, když se na půl vteřiny přiblížil ke krajskému rekordu dorostu Daniela Vejražky. Dorostenka Nela Babjaková (AK Most) se zlepšila na 41,58 vteřiny, druhá doběhla Zuzana Holá (AK Most) za 42,97 vteřiny. Zuzana Porubčanová atakovala na trati 1000 metrů vlastní krajský rekord časem 2:56,44, nakonec běžela o 1,5 vteřiny pomaleji. Druhá proběhla cílem Petra Helebrantová (Elna Počerady) v čase 3:00,88. Sergiu Matico (ASK Děčín) zaběhl stejnou trať za 2:40,87 a Petr Nemetz (AK Most) za 2:42,47. Kvalitní výkony předvedli koulaři. Vratislav Bejček (AC Ústí) vyhrál výkonem 15,77 metru,  Josef Pap (Elna Počerady) překonal poprvé patnáctku za 15,10 metru. Michaela Káňová (VTŽ Chomutov) porazila ve skoku vysokém na pokusy Barboru Kutovou (AK Most), obě překonaly shodně 1,55 metru. Lucie Zwoliňská (AK Most) vyhrála skok daleký výkonem 5,16 metru, mezi muži byl nejlepší Pavel Jindra (VTŽ Chomutov) za 6,22 metru.