JAK POSILOVALY LIGOVÉ KLUBY? PŘEHLED HOSTUJÍCÍCH 2021

   Zahájení ligových soutěží je sice zatím v nedohlednu, ale v zákulisí se pracuje naplno. V ligových soutěžích mužů a žen mohou družstva nasadit v každém kole až šest hostujících závodníků. V následujícím přehledu zjistíte, jak kluby před startem sezóny posílily. Pět atletů kraje se letos představí v extralize. Sprinter Daniel Vejražka vyměnil dres Plzně za modré barvy Olympu Praha. Pro zbylou čtveřici to bude premiéra v nejvyšší soutěži. Jonáš Fiedler, Martin Veselý a Nikola Bisová obléknou žlutý dres Kladna. Ondřej Chloupek zářil v dorostu na osmistovce, poté se z atletických oválů vytratil. Teď se objevil na soupisce Škody Plzeň.

    V první lize se představí muži AC Ústí a ženy VTŽ Chomutov. Za Ústí nastoupí znovu finalista MS ve vrhu koulí Martin Stašek, oštěpař Petr Bělunek, přední čeští běžci Ondřej Chour a Roman Budil. Poprvé za družstvo z krajského města nastoupí chomutovští sprinteři Jakub Spišjak a Dominik Herles. Ženy Chomutova má dovést k záchraně osvědčené duo běžkyň Elny Počerady Petra Helebrantová a Zuzana Porubčanová a posily z USK Ústí Mariana Kokšálová a Magdalena Řeháková. Naopak sprinterka Tereza Čihařová se v dresu VTŽ již neobjeví, když bude závodit v druhé skupině za Lokomotivu Beroun.

   Ve druhé lize byla nejaktivnější Bílina. Posily z USK Ústí by měly pomoci k boji o nejvyšší příčky, možná i k úvahám o postupu do vyšší soutěže. Sprinteři Armin Ntemo a Tomáš Majer by měli patřit ke špičce druhé ligy. Ženy Mostu a Litvínova přivedly méně zvučná jména z pražského SC Radotín a obě družstva budou usilovat o umístění ve středu tabulky.