HALOVÁ ATLETICKÁ LIGA: DVĚ DRUHÁ MÍSTA A KRAJSKÝ REKORD

Osmička atletů Ústeckého kraje se představila na 2. kole Halové atletické ligy v Praze ve Stromovce. Nikola Bisová (USK Ústí) hned ve svém prvním startu v sezóně překonala krajský rekord v běhu na 400 metrů časem 55,77 vteřiny. Osobní maximum si vylepšila o více než vteřinu. V silné konkurenci v čele s Ladou Vondrovou obsadila celkové páté místo.

Matěj Ščerba (AC Ústí) překonal ve skoku o tyči 5,30 metru, když se třikrát zachraňoval až na třetí pokus.  Martin Veselý bral v trojskoku druhé místo, když výkonem 14,74 m zaostal jen pět centimetrů za svým osobním rekordem. Kamila Frontzová (AK Bílina) zaostala nad překážkami jen osm setiny za svým osobním maximem. Kvalitním časem zahájil sezónu také Antonín Janetka (AK Bílina) na trati 400 metrů. Daniel Vejražka (Klášterec) byl na své oblíbené dvoustovce celkově pátý. Český halový šampion z roku 2019 doběhl třetí ve druhém běhu v čase 21,80 vteřiny. Celkem čtrnáct atletů splnilo ve Stromovce limit na halové mistrovství Evropy.

„Skákal jsem z delšího rozběhu, takže to bylo lepší než minulý týden. Nemohl jsem se ale srovnat technicky, a proto jsem skákal tolik výšek až na třetí pokus. Na druhou stranu bylo dobře, že jsem měl tolik pokusů, byl to dobrý trénink na další závody. Věřím, že se můžu dostat ještě výš, 530 jsem skočil s menší rezervou a to jsem ještě neskákal z celého rozběhu,“ hodnotil Matěj Ščerba.