NEJLEPŠÍ KRAJSKÉ VÝKONY NA DRÁZE 2020. VRHY A HODY

   Vrhači se letos v kraji řádně činili, když předvedli řadu skvělých výkonů. Čtyři oštěpaři za šedesát metrů nebo tři kladiváři za 55 metrů patří k tomu nejlepšímu v krajské atletice. Oštěpař Jonáš Fiedler neměl daleko k sedmdesátce. Osobní rekordy koulařů Bejčka, Papa, kladiváře Camary a oštěpařů Fiedlera, Kaplana a Najmana jsou příslibem do dalších sezón.

Venuše Žitná překonala krajský rekord v hodu oštěpem a k tomu přidala titul mistryně ČR v kategorii do 22 let. Hned tři kladivářky byli ve finále mistrovství ČR juniorek. Štěpánka Germeková brala medaili a startovala za reprezentační družstvo proti Polsku. Němcová i Šedivá překonali poprvé čtyřicet metrů. Oživením byli jistě výkony ústeckých čtyřicátníků. Medailista z mistrovství světa Lukáš Melich i oštěpař Petr Bělunek pomáhali úspěšně družstvu AC Ústí v první lize. Šedesátimetrový diskař Arnošt Holovský se letos vrátil do čela krajských tabulek po dlouhých osmi letech.

VRH KOULÍ MUŽI 2020 ÚSTECKÝ KRAJ

Josef Pap FOTO Rudolf Hoffmann

HOD DISKEM MUŽI 2020 ÚSTECKÝ KRAJ

Filip Najman

HOD KLADIVEM MUŽI 2020 ÚSTECKÝ KRAJ

Samuel Camara FOTO Rudolf Hoffmann

HOD OŠTĚPEM MUŽI 2020 ÚSTECKÝ KRAJ

Jonáš Fiedler

   V následující tabulce je přehled všech krajských lídrů za posledních deset let. Rekordmanem této statistiky je Libor Maška, který má od roku 2001 celkem 21 lídr pozic ve vrhačských disciplínách. To znamená, že byl celkem 21 krát nejlepší v krajských tabulkách v některé z vrhačských disciplín. Venuše Žitná si v letošním roce výrazně polepšila na 12 lídr pozic.

NEJVÍCE 1. MÍST V TABULKÁCH KRAJE OD ROKU 2001 VRHY A HODY

Maška L. 21 Žitná 12 Bařtipán 10 Krejčová 9 Žofková 9 Slavíková 8 Dlouhá 8 Hyjánková 8 Vachuta 6 Maška V. 6

VRH KOULÍ ŽENY 2020 ÚSTECKÝ KRAJ

Venuše Žitná

HOD DISKEM ŽENY 2020 ÚSTECKÝ KRAJ

HOD KLADIVEM ŽENY 2020 ÚSTECKÝ KRAJ

Šedivá, němcová a Germeková ve finále MČR juniorek v Ostravě

HOD OŠTĚPEM ŽENY 2020 ÚSTECKÝ KRAJ

Lucie Schneiderová