MČR 22: ŽITNÁ A PAVELKOVÁ ZLATÉ, ŠČERBA ZNOVU STŘÍBRNÝ

Dva mistrovské tituly a celkem čtyři medaile získali atleti kraje na mistrovství ČR mužů a žen do 22 let v Jablonci nad Nisou. Venuše Žitná (AK Bílina) si schovala nejlepší hod sezóny právě na republiková šampionát a výkonem 46,97 metru předčila o sedm centimetrů druhou oštěpařku Petru Sičákovou ze Škody Plzeň. Navíc překonala o 27 centimetrů letitý krajský rekord žen Kateřiny Žofkové (AK Bílina) z roku 2008.

Druhé zlato přidala Hana Pavelková (AK Most) v běhu na 5000 metrů, když si vylepšila osobní rekord o dvanáct vteřin a dočkala se první velké medaile v kariéře. V evropských tabulkách žen kategorii do 22 let se posunula do první třicítky. Matěj Ščerba (AC Ústí) svedl znovu vyrovnanou bitvu tyčkařů s Danem Bártou a stejně jako na MČR mužů podlehl. Vyrovnal přitom vlastní krajský rekord 5,41 metrů a v evropských tabulkách kategorie do 22 let je dvanáctý. Daniel Vejražka (Klášterec) na dvoustovce vybojoval bronz za suverénním duem z Českých Budějovic Polák a Němejc. Byl to jeho jubilejní dvacátý medailový úspěch na MČR (kategorie žactvo až muži). Celkem získali atleti kraje jedenáct finálových umístění do osmého místa.