MČR OSTRAVA 2. DEN: ZLATÁ BISOVÁ A DALŠÍ DVĚ MEDAILE

Druhý den mistrovství ČR juniorů a dorostu v Ostravě byl pro krajskou výpravu znovu medailový. Nikola Bisová rozběhla z osmé dráhy skvěle finále na 400 metrů juniorek a v cíli se radovala z mistrovského titulu i osobního rekordu 55,64 vteřiny. Postarala se tak o prodloužení série zlatých úspěchu krajských atletů od roku 2015. Petra Helebrantová přidala k bronzu z patnáctistovky stříbrnou medaili na trojce v čase 10:17,32. Znovu si tak ze šampionátu odváží dvě medaile. Martin Veselý si vylepšil v soutěži trojskoku juniorů letošní maximum na 14,27 metru a získal bronzovou medaili.

Magdaleně Řehákové chybělo ve stejné disciplíně dorostenek na stupně vítězů deset centimetrů. Tomáš Majer doběhl ve finále 400 metrů pátý, Anežka Černohorská si na sedmém místě vylepšil osobní rekord pod 59 vteřin. Jakub Spišjak bojoval s překážkami i časem a musel se spokojit s pěkným šestým místem. V chladném a deštivém počasí doběhla Anežka Ševčíková na trojce šestá. Celkem získali atleti kraje jednu zlatou, dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile. S bilancí sedmi medailí vyrovnali bilanci z loňského šampionátu v Olomouci.