MČR PLZEŇ: BRONZOVÝ ŠČERBA, DVA KRAJSKÉ REKORDY

Mistrovství ČR mužů a žen se atletům kraje vydařilo. Matěj Ščerba vylepšil krajský rekord ve skoku o tyči výkonem 5,41 metru a potřetí v řadě získal na dráhovém šampionátu medaili. Dvě čtvrtá místa si vyběhly mostecké vytrvalkyně. Lucie Svobodová znovu posunula vlastní krajský rekord na 3000 metrů překážek. Hana Pavelková se zrychlila na pětce o dvacet vteřin. Daniel Vejražka zlepšil v rozběhu dvoustovky krajské maximum na 21,29 vteřiny, ve finále byl o sedm setin pomalejší a musel se spokojit s pátým místem. Oštěpař Jonáš Fiedler potvrdil skvělou letošní formu a mezi hvězdami světového oštěpu Frydrychem nebo Veselým bral šesté místo.

Nikola Bisová posunula krajský výkon roku na 400 metru časem 57,03 vteřiny, na postup do finále jí chybělo šestnáct setin. Venuše Žitná předvedla v oštěpu letošní standart a vešla se do desítky. Ústečtí vrhači Samuel Camara a Vratislav Bejček na tři pokusy nedokázali atakovat letošní maxima. Ondřej Páleník překonal v tyči 4,41 metru a skončil jedenáctý. V průběhu týdne se budeme k výkonům krajských atletů vracet.