MLADÍ ATLETI KRAJE SE POROVNALI SE SASKOU ŠPIČKOU

Také krajský dorost měl letos příležitost poměřit se s nejlepšími atlety našich sousedů na Mistrovství Saska. V Chemnitz startovali mladí atleti na rozdíl od dospělých mimo soutěž, přesto předvedli řadu výborných výkonů. Celkem získali sedm umístěni do třetího místa. V chladném počasí uspěli v zimních vrzích oštěpaři z USK Provod. Filip Kaplan vyhrál závod juniorů výkonem 57,33 metru. V kategorii dorostu zvítězil Michal Csuha za 54,89 metru před Miroslavem Štrojsou za 44,36 metru. Soutěž juniorek v hodu diskem ovládla Štěpánka Germeková z VTŽ Chomutov za 30,83 metru. V hodu kladivem brala druhé místo výkonem 37,32 metru.

V hale si vedla nejlépe Thao Linh Dang z Bíliny v běhu na 800 metrů, když doběhla druhá v čase 2:27,43. Marek Štrympl z Provodu si vylepšil osobní rekord ve vrhu koulí na 15,45 metru a v silné konkurenci skončil třetí. Viktorie Schuldesová doběhla pátá v běhu na 400 metrů v čase 62,90 vteřiny. Mostecké duo se předvedlo ve sprintech. Štěpán Gregor bral deváté místo na šedesátce za 7,44 vteřiny. Patrik Ďurčo zvládl překážky na desátém místě za 9,04 vteřiny a dvoustovku na 13. místě za 24,08 vteřiny.