INVESTICE DO ATLETICKÝCH AREÁLŮ 2019 V ŘÁDU MILIONŮ

   Rok 2019 byl pro krajskou atletiku úspěšný nejen na poli sportovním. V průběhu roku se podařilo realizovat několik projektů na vylepšení atletického zázemí. Největší investice proběhla v Klášterci nad Ohří, kde město ve spolupráci s MŠMT úspěšně otevřelo osmý stadion v kraji s umělým povrchem a délkou čtyři sta metrů. Elitní atleti v čele s Danem Vejražkou nebo Anežkou Ševčíkovou tak mohou plně využívat moderní areál.

V Ústí nad Labem probíhá rekonstrukce vrhačské plochy, která by měla být dokončena na začátku nového roku. V následujícím roce pak město zafinancuje také rekonstrukci povrchu technických sektorů na stadionu nebo nákup nové cílové kamery.

Nový kabát získala třístovka v Chomutově. Město investovalo do nového povrchu i úpravy sektorů. Do Lovosic se letos vrátily krajské přebory družstev na dráze, která získala od města nový nástřik. V Děčíně dokončili rekonstrukci šaten, což ocenili atleti již v průběhu této sezóny. V Bílině se pustili do rekonstrukce trávníku, oštěpaři a diskaři se tak mohou těšit na hustý zelený pažit. Sportovní areál v Krupce má nově tréninkovou vrhačskou plochu.

Pozadu nezůstal ani Český atletický svaz, který vybaví stadiony v Děčíně a Bílině novými vrhačskými klecemi a stadion v Ústí doskočištěm a stojany na skok o tyči. Velkou výzvou stále zůstává řešení halové atletiky v Ústeckém kraji.

Klášterec nad Ohří
Klášterec nad Ohří
Klášterec nad Ohří
Ústí nad Labem
Ústí nad Labem