ŽENSKÝ SPRINT 2019: DOMINANCE VTŽ A NÁSTUP NOVÝCH TVÁŘÍ

   Nejrychlejší sprinterkou kraje byla letos Tereza Čihařová z VTŽ Chomutov, když vystřídala na trůnu bílinskou Kamilu Frontzovou. Čihařová vyhrála krajský titul na stovce v kategorii dorostu a svou rychlost využila na trati tři sta metrů překážek. Na mistrovství ČR dorostu v Olomouci brala stříbro. V závěru sezóny navíc pomohla ženám Chomutova k postupu do první ligy.

Tereza Fisková vyhrála počtvrté v kariéře krajský titul na stovce, v tabulkách se ale znovu musela spokojit s pozicí krajské dvojky. Loňská jednička Kamila Frontzová se vyrovnávala s následky zranění a na mistrovství ČR juniorek vypadla na stovce již v rozběhu. Nikola Bisová vyhrála krajské zlato na dvoustovce, k tomu se zlepšila na poloviční trati, což ale nevyužila k posunutí osobáku na své hlavní distanci, kterou je čtyři sta metrů.

Na dvoustovce se na třetí a čtvrté místo tabulek dostala ústecká děvčata Anežka Černohorská (zlato na KP dorostu) a Karolína Běloubková. Zlepšení o více než dvě vteřiny předvedla také mostecká Zuzana Holá. Na dvoustovce se do první desítky prosadilo hned pět žákyň.

TOP 10 ÚSTECKÝ KRAJ 2019 ŽENY 100 METRŮ

TOP 10 ÚSTECKÝ KRAJ 2019 ŽENY 200 METRŮ

Tereza Čihařová na MČR dorostu a juniorů v Olomouci
Nikola Bisová
Anežka Černohorská
Karolína Běloubková