HALA 2019 ZAHÁJENA. BENDA VYHRÁL V CHEMNITZ 400 METRŮ

V německém Chemnitz odstartovala halová sezóna 2019. Mostecké duo Benda a Hořejší otestovalo během Jugendmeetingu tratě na 60 a 400 metrů. Pavel Benda vyhrál čtvrtku časem 51,90 vteřiny, Michaela Hořejší doběhla druhá za 61,88 vteřiny. Tomáš Praský z AC Ústí si vylepšil osobní rekord na 200 metrů časem 23,95 vteřiny. V nabité konkurenci to stačilo na desáté místo.

Většina zástupců kraje se předvedla v mládežnických kategoriích. Karolína Běloubková z AC Ústí vyhrála skok daleký kategorie W14 výkonem 5,07 metru. Na šedesátce porazila v těsném souboji oddílovou kolegyni Adélu Nemejtovou. Na šedesátce uspěl i mostecký Štěpán Gregor, když doběhl třetí za 7,64 vteřiny. Z medaile se radovali také atleti AC Ústí Veronika Brabcová na 800 metrů, Ondřej Helebrant na 60 metrů nebo Nikola Suchá na 400 metrů. V soutěžích nejmladších atletů uspěli závodníci Kožíšek a Vaník z Duchcova, když získali tři medaile. Celkem posbírali atleti Ústeckého kraje devět medailí v mládežnických kategoriích.

V Chemnitz padlo několik výborných výkonů. Mistr světa v trojskoku Max Hess skočil do dálky 7,83 metru, Erik Balnuweit přeběhl překážky za 7,73 vteřiny, trojskok žen ovládla Japonka Nakanová výkonem 12,82 metru.