JOHANOVÁ VYHRÁLA MČR V KROSU, POJEDE NA ME DO BRUSELU

Jana Johanová (Atletika Litvínov) vyhrála mistrovství ČR v přespolním běhu. V Dříteči u Pardubic ovládla suverénně kategorii juniorek a získala letos již druhý mistrovský titul. Lehkonohá běžkyně šla od začátku dopředu a postupně setřásla všechny soupeřky. Za odvážný výkon vybojovala kromě medaile také nominaci na mistrovství Evropy v krosu, které pořádá za dva týdny belgický Brusel. Mezi dospělými získala nejlepší umístění Anežka Křížová (VTŽ Chomutov, když doběhla na těžké trati mezi golfovými jamkami čtrnáctá. Dan Kačur (ASK Lovosice) dokončil závod juniorů na dvanáctém místě. Do dvacítky se vešla ještě Evelyn Musilová (ASK Děčín) v soutěži žen mílařek. Součástí šampionátu byl také Běžecký pohár krajských štafet. Sestava mladšího žactva měla k medaili nejblíže, když doběhla na čtvrtém místě, dorost doběhl pátý a starší žactvo sedmé. Štafeta dorostu se musel obejít bez Jany Johanové, která dala přednost startu za juniorky.