BĚH ZÁMECKÝM PARKEM V KLÁŠTERCI S KRAJSKOU ŠPIČKOU

Běh zámeckým parkem v Klášterci nad Ohří přilákal na start téměř kompletní krajskou běžeckou špičku. Hlavní závody mužů a žen vyhráli Oto Ottenschläger a Jana Johanová. V mládežnických kategoriích se bojovalo o body do Krajského běžeckého poháru. Mezi juniory vyhrál Radek Letocha (AK Bílina) a přiblížil se na sedm bodů k Tomáši Čechovi (BK F-C Kadaň). Souboj ústeckých juniorek vyhrála Kateřina Šulíková (AC Ústí), v poháru ale vládne třetí Kateřina Vráblíková (AK Žatec). Mezi dorostenci navýšil vedení další výhrou Dan Kačur (ASK Lovosice). V soutěži dorostenek kralovala Jana Johanová (Atletika Litvínov), když zaběhla nejrychlejší čas ženských složek a posunula se do čela poháru. Mezi žáky vyhrál Petr Gala (ASK Lovosice), mezi děvčaty byla nejrychlejší domácí Nela Michalcová (TJ Klášterec). Jelikož není zatím registrovaná, tak do poháru nemohla bodovat. Plný počet 11 bodů tak získala vícebojařka Kateřina Hošková (VTŽ Chomutov). Nejvíce bodů 175 zatím nasbírali běžci AK Most, běžci Lovosic zaostávají o jediný bod. Běžecký pohár pokračuje již ve středu v Teplicích, v sobotu se pak běžci sejdou v Litoměřicích.