TOP 10 MEDAILOVÝCH ÚSPĚCHŮ ATLETŮ KRAJE ROKU 2020

Na závěr roku připomínáme deset nejvýraznějších medailových úspěchů atletů Ústeckého kraje v sezóně 2020. Atleti získali napříč všemi kategoriemi sedm mistrovských titulů a celkem 23 medailí. Z cenného kovu se radovali zástupci osmi klubů kraje. Poslední příspěvek v tomto roce nelze zakončit jinak než přáním, aby byl následující rok 2021 minimálně stejně úspěšný.

Na úvodní fotografii běžkyně Elny Počerady Zuzana Porubčanová a Petra Helebrantová na Klubových závodech AC Ústí FOTO Saycheese

MEDAILOVÁ BILANCE KLUBY

USK Ústí 2-0-4 AK Most 2-0-0 AC Ústí 1-2-2 Počerady 1-2-2 Bílina 1-0-1 Litvínov 0-1-0 Klášterec 0-0-1 VTŽ Chomutov 0-0-1

Matěj Ščerba (AC Ústí) získal stříbro a bronz na MČR mužů a stříbro na MČR do 22 let
Petra Helebrantová (Počerady) získala celkem 4 medaile na MČR, v hale vyhrála 3000 m dorostenek
Martin Veselý (USK Ústí) vyhrál zlato na halovém MČR juniorů v trojskoku
Karolína Chýlová (AK Most) zvítězila na halovém MČR žactva ve skoku vysokém
Venuše Žitná (AK Bílina) vyhrála na MČR žen do 22 let závod v hodu oštěpem
Hana Pavelková (AK Most) se radovala ze zlaté medaile na MČR žen do 22 let v běhu na 5000 m
Nikola Bisová (USK Ústí) získala mistrovský titul v běhu na 400 metrů juniorek
Daniel Vejražka (Klášterec) doběhl třetí ve finále MČR mužů do 22 let na trati 200 metrů
Jonáš Fiedler (Litvínov) získal stříbro na MČR juniorů v hodu oštěpem
Zlatá štafeta AC Ústí 4 x 60 metrů na MČR žactva Ebert, Koszegi, Štolfa, Helebrant