MEMORIÁL JOSEFA ODLOŽILA: KRAJSKÉ REKORDY ŠČERBY A NTEMA

Atleti kraje doslova zářili na Memoriálu Josefa Odložila v Praze na Julisce. Matěj Ščerba (AC Ústí) vyhrál závod tyčkařů v novém krajském rekordu 5,66 metru a nechal za sebou mistra světa Holzdeppeho nebo medailistu z halového mistrovství světa Američana Walshe. Další atleti sbírali osobní rekordy v národním programu. Armin Ntemo (USK Ústí) vyhrál stovku za 10,52 vteřiny a o čtyři setiny vylepšil krajský rekord Pavla Bendy z roku 2013. Josef Simmer (Slovan Duchcov) finišoval ve stejném běhu šestý za 10,90 vteřiny. V dalším běhu si pak Matěj Nos (Slovan Duchcov) vylepšil osobák na 10,98 vteřiny. Jakub Spišjak (VTŽ Chomutov) doběhl třetí na dvoustovce v osobním maximu 21,70 vteřiny. Tímto výkonem se posunul na šesté místo v historických tabulkách kraje.

Kamila Frontzová (AK Bílina) zlepšila osobní rekord na sto metrů překážek v čase 14,04 vteřiny, v historických tabulkách kraje je tímto výkonem druhá. David Pavlas (USK Ústí) doběhl druhý na osmistovce ve skvělém čase 1:52,73. osobní maximum si vylepšil téměř o vteřinu a půl. Karolína Běloubková (AC Ústí) doběhla čtvrtá na čtyři sta metrů v osobáku 56,36 vteřiny, na šestém místě finišovala Natálie Mikulková (AK Most) za 57,01 vteřiny.