MČR MLÁDEŽE V KROSU: DAN KAČUR VE SLAVKOVĚ U BRNA ŠESTÝ

V zámeckém parku ve Slavkově u Brna proběhlo mistrovství České republiky v přespolním běhu dorostu a žákovských kategorií. Z početné skupiny krajských běžců si vedl nejlépe Dan Kačur (ASK Lovosice), když doběhl v kategorii starších žáků na šestém místě. Halový mistr republiky na 3000 metrů se držel od začátku v šestičlenné skupině, v závěru ale neměl dost sil k boji o medaili. V běhu žáků se předvedli krajští běžci nejlépe, když za Kačurem doběhlo dalších pět žáků v první třicítce. Šárka Suchá (AK Louny) doběhla na 16. místě v kategorii mladších žákyň, Matěj Smetana (AK Louny) doběhl mezi mladšími žáky na 21. místě. Celkem získali atleti kraje tři umístění do dvacátého místa a dalších pět ve třetí desítce. Na jižní Moravu vyslali své zástupce ASK Lovosice, AK Louny, AC Ústí, AK Bílina a Slovan Duchcov.