MUŽI ÚSTÍ SI V PRVNÍ LIZE POLEPŠILI. ŽENY CHOMUTOVA TŘETÍ?

První liga družstev mužů a žen pokračovala druhým kolem v Mladé Boleslavi. Muži AC Ústí skončili čtvrtí a utekli z pásma barážové hrozby na průběžné šesté místo. Dařilo se znovu hlavně vrhačů, když nasbírali 77 ze 117 bodů. Libor Maška nasbíral dvacet bodů, Vratislav Bejček vyhrál vrh koulí a Petr Bělunek hod oštěpem. Ženy Chomutova byly dlouho poslední, neuvěřitelných 36 bodů z běhu na 1500 metrů je ale vrátilo do hry o přední příčky. Průběžné páté místo mohou navíc vylepšit v chůzi, která se jde netradičně až dva týdny. Šance na udržení třetího místa tak stále žije. Soutěž bude vrcholit třetím kolem na konci srpna v Novém Městě nad Metují. První dva týmy v celkovém pořadí postoupí do baráže o extraligu, družstva na 7. a 8. místě čeká baráž o udržení první ligy.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

POŘADÍ DRUŽSTEV ŽENY 2. kolo bez chůze (celkem 3 kola)

Stará Boleslav 144 Liberec 141,5 Kolín 141,5 Hradec Králové 136 Chomutov 116 Jablonec nad Nisou 113 Vysoké Mýto 94,5 Mladá Boleslav 84

POŘADÍ DRUŽSTEV MUŽI 2. kolo bez chůze (celkem 3 kola)

Hradec Králové 218 Kolín 201,5 Mladá Boleslav 141 AC Ústí 117 Stará Boleslav 111 Jablonec nad Nisou 104 Liberec 64 Nové Město nad Metují 28,5

BODY CHOMUTOV (bez štafet)

Moskvitinová 17,5 Řeháková 15 Mirvaldová 12 Helebrantová 11 Bittnerová 9 Denková 8 Kokšálová 7 Schuldesová 6 Sabadosh 6 Křížová A. 5 Křížová L. 4 Burešová 3 Fisková 1

BODY AC ÚSTÍ (bez štafet)

Maška 20 Stašek 13 Bejček 13 Bělunek 11 Melich 11 Spišjak 10 Camara 9 Koszegi 9 Budil 4 Miler 2 Mesároš 1

Petra Helebrantová a Klára Bittnerová ovládly závod na 1500 metrů FOTO VACHUTA
Vratislav Bejček si vylepšil osobní rekord ve vrhu koulí radoval se z vítězství FOTO VACHUTA
Libor Maška byl s 20 body lídrem ústeckých mužů FOTO VACHUTA
Viktorie Schuldesová doběhla pátá na 3000 m překážek FOTO VACHUTA
Lýdie Moskvitinová nasbírala nejvíce bodů pro VTŽ Chomutov FOTO VACHUTA
Jakub Spišjak a Kevin Miler postoupili do finálových běhů na 100 metrů FOTO VACHUTA