ŠIMON KOBLÍŽEK DOBĚHL NA MČR V 1/2 MARATONU PATNÁCTÝ

   Na mistrovství České republiky v půlmaratonu v Ostřešanech u Pardubic se představilo kvarteto krajských vytrvalců. Nejlépe si vedl Šimon Koblížek (AC Ústí), když doběhl na patnáctém místě. Nejmladší závodník startovního pole mužů startoval poprvé v půlmaratónu a zároveň se poprvé představil na republikovém šampionátu v elitní kategorii mužů. Ústecký běžec časem 1:12:01 zaostal devět vteřin za ústeckým rekordem Ondřeje Čadka a 32 vteřin za krajským rekordem kategorie mužů do 22 let, který má v držení Petr Hudek z roku 2003. V historických tabulkách kraje se posunul na jedenácté místo.

„S výkonem jsem spokojený, i když jsem před závodem myslel na rychlejší čas. Závod ale výrazně ovlivnil vítr a nepříjemné stoupání. Nechal jsem za sebou řadu výborných vytrvalců, což mě velmi těší,“ hodnotil svůj výkon Koblížek.

Josef Procházka (ASK Děčín) doběhl na 41. místě v čase 1:16:13, Aleš Filingr (AK Most) závod nedokončil. V soutěži žen doběhla Anežka Křížová (VTŽ Chomutov) na 24. místě v čase 1:35,34. když za svým nejlepším výkonem z roku 2019 zaostala o více než dvě minuty.

Úvodní fotografie autor Martin Edlman

REPORTÁŽ ATLETIKA.CZ VÝSLEDKY