ŠČERBA A SVOBODOVÁ SE NA MČR RADOVALI Z MEDAILE

  Dvě medaile přivezli atleti kraje z mistrovství České republiky mužů a žen. Matěj Ščerba (AC Ústí) se dlouho pral s technikou a zapsal několik nezdařených pokusů. Když ale překonal 5,36 metru, mohl se radovat ze stříbra. Pro Ščerbu to byla již třetí medaile z mistrovství dospělých.

První velkou medaili naopak slavila Lucie Svobodová (AK Most). V běhu na tři kilometry překážek se udržela v přední skupině a v novém osobním rekordu 10:57,27 si doběhla pro bronzovou medaili.

Na trati čtyři sta metrů překážek se předvedla dvojice z AK Bílina. Více se čekalo od Antonína Janetky, který časem 54,24 zaostal vteřinu a půl za svým osobním rekordem a devátým místem zůstal za branami finále. Kateřina Šilerová naopak do finále proklouzla za 64,34 vteřiny, v samotném finále pak doběhla osmá za 65,32 vteřin.

Výborně vyladil formu také sprinter Pavel Benda (AC Ústí), v rozbězích na sto metrů skončil jedenáctý za 10,76 vteřiny. Litovat mohl pouze větru do zad o síle +2,2 m/s. Na dvoustovce pak skončil celkově čtrnáctý v čase 22,42 vteřiny. Michaela Hořejší (AK Most) doběhla na stovce patnáctá za 12,94 vteřiny. První start mezi dospělými prožil junior Samuel Camara (AC Ústí). V hodu kladivem ale zapsal tři nezdařené pokusy.

Autor fotografie Eduard Erben