MUŽI BÍLINY A ŽENY CHOMUTOVA VYHRÁLI A VEDOU 2. LIGU

Muži Bíliny a ženy Chomutova znovu ve druhé lize vyhráli a v polovině soutěže míří za vítězstvím a postupem do baráže o první ligu. V soutěži žen se daří také atletkám Mostu. V Kladně skončily na čtvrtém místě a mohou myslet na celkové třetí místo. Bílinské ženy si o příčku polepšily a braly páté místo. Litvínov nasbíral přes sto bodů a vykřesal naději na záchranu, celkově je ale poslední osmý.

POŘADÍ DRUŽSTEV V 2. KOLE MUŽI (celkem 4 kola)

Bílina 167 Turnov 150,5 Kladno B 138,5 Jeseniova Praha 131 Liberec B 115 Rumburk 88,5 SC K. Vary 80 Radotín Praha 76,5

POŘADÍ DRUŽSTEV PO 2. KOLE MUŽI

(za pořadí v kole se udělují hlavní body za 1. místo 8 bodů…až za 8. místo 1 bod)

Bílina 16 Turnov 14 Jeseniova Praha 10 Kladno B 9 Rumburk 9 Liberec B 8 SC K. Vary 4 Radotín Praha 2

POŘADÍ DRUŽSTEV V 2. KOLE ŽENY (celkem 4 kola)

VTŽ Chomutov 173,5 Kladno B 164 Turnov 154 Most 124 Bílina 111 Jeseniova Praha 107 Litvínov 104,5 Triatlet K. Vary 91

POŘADÍ DRUŽSTEV PO 2. KOLE ŽENY

Chomutov 16 Turnov 13 Kladno B 11 Most 11 Bílina 7 Triatlet K. Vary 6 Jeseniova Praha 5 Litvínov 3

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Muže Bíliny vedli za vítězstvím vrhač Libor Bařtipán (2. místo v oštěpu i v kouli) a čerstvý juniorský mistr ČR v desetiboji Jan Lepeška (vítěz 400 metrů a 110 metrů překážek). Do desítky nejlépe bodujících mužů se vešel ještě vítěz trojskoku Pavel Strnad. Důležité body přidali také běžci Krčmář, Filingr a Drážďanský.

V desítce nejvíce bodujících žen bylo sedm závodnic z Ústeckého kraje. Nejúspěšnější závodnicí celého kola byla Venuše Žitná z Bíliny, když nasbírala 29 bodů. Krajské atletky vyhrály 11 z 18 disciplín. Tereza Čihařová (Chomutov) ovládla sto i dvě stě metrů, Lucie Svobodová (Most) vyhrála běhy na osm set a patnáct set metrů, Venuše Žitná (Bílina) vrh koulí a hod diskem, Jitka Vajcová (Litvínov) 5000 metrů, Zuzana Šulcová (Litvínov) skok o tyči, Maria Glasserová (Litvínov) skok do dálky, Anastasiya Sabadosh (Chomutov) trojskok, Kateřina Zábojníková (Litvínov) hod oštěpem.