V ŽATCI PADALY REKORDY. TITULY PRO ŽALOUDKA A SVOBODOVOU

Letošní Velká Žatecká byla zároveň krajským přeborem v přespolním běhu a přilákala na start rekordních 337 závodníků. Navíc se extrémně vydařilo počasí, když v Žatci naměřili nejvyšší teplotu v celé ČR. Hlavní závod mužů na 6400 metrů vyhrál Vojtěch Šulc z AC Kladno, když jen o vteřinu zaostal za traťovým rekordem. Závod mílařů s přehledem ovládl Hakim Saleh z AK Bílina.

Více nás ale zajímaly výsledky krajských přeborů, kde zvítězili Jan Žaloudek a Lucie Svobodová z AK Most. Nejkvalitnější závod se odehrál mezi dorostenkami na 2700 metrů. V závěru odskočila soupeřkám Zuzana Porubčanová, za ní doběhla druhá Petra Helebrantová. Domácí prostředí naplno využili atleti AK Žatec, když získali hned tři krajské tituly.