SOUPEŘKY POZOR! ADÉLA CIVÍNOVÁ SE HLÁSÍ ZPĚT DO BOJE

   Jedna z nejúspěšnějších běžkyň kraje posledních let se po delší pauze vrací k závodní atletice. Dvacetiletá Adéla Civínová z AK Bílina se může pochlubit sbírkou devíti medailí z mistrovství ČR žactva, dorostu a juniorů. Přechod do elitní kategorie žen ji ale nevyšel podle představ, když ji zastavilo zranění.

   „Zranění mě trápilo dva roky. Chodila jsem od doktora k doktorovi. Chtěla jsem to řešit alternativní cestou, která mi byla nabídnuta, ale nic nepomohlo. Nakonec se jednalo o patní ostruhu a operace byla na místě. Motivace závodit a trénovat byla ale dlouho silnější. Nakonec to rozhodl silniční závod v německém Korschenbroichu, kdy v ostrých zatáčkách noha řekla dost. V září jsem podstoupila operaci a do té doby jsem hodně jezdila na kole, plavala a posilovala, abych nevypadla úplně z rytmu,“ popsala dlouhé trápení Civínová.

   Největších úspěchů dosáhla bílinská běžkyně v přespolních bězích. V roce 2016 se stala mistryní ČR v kategorii juniorek. Druhé Divišové tehdy nadělila dvacet vteřin. O rok později vybojovala stříbro. Po zranění se nyní pokouší o návrat do bývalé formy.

   „Od listopadu jsem začala trénovat a v prosinci jsem už absolvovala zimní soustředění v horách. Byla jsem překvapená, jak rychle se dá vrátit do tréninkového procesu. Nyní už jsem relativně schopna běžet tréninkové časy, které jsem běhala před zraněním. Novinkou v přípravě je trénink s osobním trenérem Filipem Králem, se kterým posiluji tělo se správným technickým i mechanickým provedením každého cviku a předcházím tak zraněním a bolestím. Jeho systém mi maximálně vyhovuje,“ prozradila podrobnosti svého návratu Civínová.

   Téměř po roce se vrátila také k závodům, když se ukázala v závěru roku na trati v Mostě.

   „Koncem roku jsem absolvovala silvestrovský běh, který jsem si tradičně zaběhla v rámci tréninku. Čas, který jsem zaběhla, byl o čtyři vteřiny pomalejší než můj osobní rekord na této trati. To mně potvrdilo, že jsem zpátky a můžu pomalu vyhlížet další závody. Letos bych si chtěla zlepšit osobní rekordy od osmistovky až po silniční desítku, ale především chci být zdravá, šťastná a ničím se nestresovat,“ prozradila na závěr Civínová.