ŽÁCI BÍLINY A ŽÁKYNĚ USK ÚSTÍ VYHRÁLI DRUHÉ KOLO PŘEBORU

Druhé kolo krajského přeboru družstev staršího žactva vyhráli chlapci pořádajícího klubu AK Bílina a děvčata USK Ústí nad Labem. V kategorii žáků drží druhé místo AK Krupka. Hoši Mostu se třetím místem srovnali v tabulce s atlety USK Ústí. Děvčata z Chomutova se druhým místem v kole dostala před atletky Klášterce. Ondřej Pobočík (AK Most) vyhrál tři disciplíny rychlými časy 100 a 200 metrů překážek za 14,14 a 26,40 vteřiny a 150 metrů za 17,10 vteřiny. Vojtěch Koša (AK Bílina) vyhrál šedesátku za 7,55 vteřiny a skok daleký výkonem 5,85 metru. Mezi žákyněmi nasbírala nejvíce bodů Tereza Tschernayová (VTŽ Chomutov) za výhry v kouli a kladivu, k tomu přidala druhé místo v hodu oštěpem. Barbora Kubínová (USK Ústí) vyhrála tři sta metrů, na kratších sprintech brala dvě druhá místa za Vandou Sitkovou (TJ Klášterec). Sofie Štorková (Slovan Duchcov) skočila do dálky 5,45 metru. V každé kategorii postoupí do mistrovství Čech první dvě družstva. třetí kolo se uskuteční 31. srpna v Děčíně.